Jenom psát

9. října 2012 v 11:08 | Nina Máčová |  Próza
Ve filmech často slýcháváme rádoby hlubokomyslnou poučku o tom, že spisovatel by měl psát jen o tom, co sám zná. Pravda je však taková, že nikdo nedokáže popsat pravdu a tou pravdou si získat srdce čtenářů. Lidé netouží odpočívat u knihy, která je stresuje stejně, jako jejich vlastní všední den. Touží uniknout ze spárů reality, která z nich po léta vysává všechny iluze. V mládí chtěli změnit celý svět, vtisknout své jméno navěky do historie a dnes jim nezbývá, než o tom jenom číst.
Čtou o lidech, kterým se něco takového vyplnilo, v skrytu duše si představují sami sebe na jejich místě a ze všech sil se pokouší sami sobě namluvit, že jejich vlastní život je prostě báječný. Ač se to nezdá, stejným problémem trpí i všichni umělci, spisovatele nevyjímaje.
Časem se z toho, co zpočátku tolik milovali, stane jen prostá obživa. Romantika se vytrácí, zbývá jenom pouhá dřina… Tak jako nadšení, vyschnou nakonec i nápady. Pisálci laciných románů se pak uchýlí k osvědčeným schématům, která "vždycky zaručeně zaberou".
Současný trh je jimi přesycen a zvrací.
Pro opravdové umělce se skutečným talentem pak zbude pouze jedna zastrčená polička někde vzadu v knihkupectví a bez pořádné reklamy si jich nikdo ani nevšimne.
Líčení životních zkušeností na dnešního čtenáře neplatí. Hraje se na fantazii. Vymyslete něco originálního, zařiďte si pořádnou reklamu a pak to celé prodejte filmařům, jedině tak máte naději na úspěch.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yaonu | Web | 9. října 2012 v 11:20 | Reagovat

Hezký článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama