Sympozium v Přílepích 2011

11. října 2012 v 9:13 | Nina Máčová |  Proběhlé akce

Tak třeba řezbářské sympozium v Přílepích.

Ví to o mně málokdo, ale dost se věnuji práci se dřevem. Poslední dobou dokonce víc než práci se sklem, a to hlavně z toho důvodu, že je to součástí mojí diplomky.

O prázdninách 2011 jsem se vypravila do Přílep, kde se každoročně pořádá jakási nezprofanovaná obdoba křivoklátského Křivořezání.

Celá akce měla své klady i zápory. Rozhodně jsem se potkala se zajímavými lidmi a měla jsem úžasnou příležitost podívat se pod ruce jiným řezbářům, což se mi moc často nepoštěstí. Vadilo mi jen to, že ke mně přistupovali, jako bych snad dláto držela v ruce poprvé v životě a jako bych nerozeznala kvalitní dřevo od dřeva na podpal.

Když mi už snad desátý člověk položil otázku, jestli vidím, že je moje dřevo shnilé a prasklé a nekvalitní a upozornil mne na zjevný fakt, že můj objekt nejspíše rupne dříve, než ho zcela dokončím, už jsem pomalu začínala být agresivní a myslím, že jsem na někoho i vyjela. Proto se není čemu divit, že vůči mé osobě nabrali zpátečku.
Můj kousek, samozřejmě, byl přesně takový, jak tvrdili. Věděla jsem to již od první chvíle, co jsem ho uviděla. Problém byl v tom, že mne chytil za srdce a prostě jsem ho na té hromadě nemohla nechat.

Tak se stalo, že jsem tři dny strávila jen odstraňováním toho, co bylo shnilé a nedalo se použít.

V jistém slova smyslu miluji výzvy a toto výzva jistě byla. Určitě si dokážete představit ty pocity napětí a nadšení, když mi pod rukama z toho kusu vyhnilého jírovce začalo vznikat přesně to, co jsem si představovala.

Tématem roku 2011 byl med. Já vyjádřila medovou kapku pomalu stékající po vnitřku stěny nádoby. V těch místech, kde masiv nebyl dost tenký, aby prosvítal, použila jsem k vyjádření barvy šelak. Na ostatních místech byly stěny objektu tak tenké, že při jejich prosvícení zářily barvou lesního medu.

To celé nakonec putovalo na výstavu do pražské botanické zahrady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama