Zahrada

8. října 2012 v 20:20 | Nina Máčová |  Chystáme
Další chystanou novinkou, která už je připravená v elektronické podobě, avšak stále čeká na ilustrace, je próza Zahrada. Tuto knihu obestírá nepoměrně více nejasností, než Taje, a to přestože je už téměř hotová. Důvod je jednoduše takový, že narozdíl od výše zmiňovaného fantasy nejspíš nebude vydána v Nové formě.
A o čem vlastně Zahrada je?
Jak se píše v úvodním slovu na jejím začátku: "Zahrada je příběhem určeným pro každého, kdo dokáže prohlédnout skrz první významovou rovinu a kdo chápe, že nic není takové, jak to na první pohled vypadá."
Text sám o sobě si příliš nezakládá na dějovosti, vlastně je složen spíš z popisů nejrůznějších potvor, krajiny a děje. Chvilkami vyznívá jako nový lexikon strašidel, někdy je úsměvný, jindy nahořklý.
První část knihy seznámí čtenáře s prostředím Zahrady a jejími zákonitostmi. Teprve pak se v textu dostáváme na samotnou zápletku. Mnoho obyvatel Zahrady beze stopy zmizelo, téměř nikdo si nevzpomíná na jejich existenci. Téměř nikdo, kromě jediného tvora, věrného společníka Duše tohoto světa. Ten se vydává celou záhadu rozluštit a dochází k překvapivému závěru...
Více již, bohužel, prozradit nemohu. Časem vložím jednu nebo dvě ukázky z textu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujala Vás některá ze zmiňovaných knih?

ANO
NE

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama