Květen 2013

Benátské masky

7. května 2013 v 18:00 | Nina Máčová |  Všední den
Tak jsem si dala chvíli přestávku, abych se z toho učení nezbláznila a v rámci toho jsem se probírala nějakými starými fotkami. Vlastně jsem chtěla vybrat nějakou novější, kterou bych si dala do profilu na facebook, protože ta současná je víc než pět let stará.
Mezi probíranými fotkami mne obzvlášť zaujala jedna z vernisáže naší výstavy 5. 5. 2010. Jsme na ní Eva a já v benátských maskách, které vyráběl Ivan Maurer, náš kolega.

Grant II. - fotky

2. května 2013 v 12:00 | Nina Máčová |  Proběhlé akceGrant III. - fotky

2. května 2013 v 12:00 | Nina Máčová |  Proběhlé akce


Grant 2010-2013 - Aplikace estetických přístupů ve výtvarné praxi sklářské tvorby

2. května 2013 v 12:00 | Nina Máčová |  Proběhlé akce
V poslední době jsme se na blog příliš nedostaly. Je to tím, že se učíme na státnice. Eva zrovna včera odevzdala svojí diplomovou práci. To já už mám naštěstí obhajobu dávno za sebou. Absolvovala jsem jí 6. února.
Přesto se nedá říct, že by se v našich životech nic nedělo. Jedná se sice o takové věci, které nezajímají dokonce ani naše vlastní sourozence, ale najdou se i takoví lidé (naštěstí), kteří těmto událostem přikládají význam a dokáží je třeba i ocenit.
Tak například grant. Zkráceně mu říkáme GAJU, ale jeho oficíální název je mnohem delší.
Pronásledoval nás tři roky a nakonec jsme z něj obě těžily i ve svých diplomkách.
5. 12. 2012 proběhla instalace výstupů z tohoto grantu v prostorách kláštera ve Vyšším Brodě. Kdybych měla celou akci shrnout do jediného slova, znělo by "problémy". Ale nakonec to snad dobře dopadlo, společnými silami jsme to nějak zvládli, nainstalovali, v budějovické D9 jsme si dali pěknou vernisáž (poněkud nevšední tím, že se nekonala v místě výstavy) a bylo to.
6. 4. 2013 se výstava přesunula do D9 i fyzicky a o týden později grant konečně, po třech letech skončil.
Byla to úleva. Měla jsem radost, že to mám konečně z krku, zároveň mi v hlavě pořád dozníval příjemný pocit z toho, že jsem se naučila tolik nového, ale přes to věšechno mne stále nepřestal pronásledovat nepříjemný dojem, že na to, kolik to celé dalo práce, odezva byla mizivá.
No nic. Už je to za námi.
Ještě měsíc nebudeme vkládat nové příspěvky, ale po promoci zase začneme. Prozatím tady mám nějaké fotky z Vyššího Brodu.

Lidé podílející se na GAJU:
Věra Vejsová, akad. mal., Mgr. Josef Lorenc, Veronika Vlková, Petr Jánský, Marie Žáková, Eva Máčová, Nina Máčová
Spolupracovali: Ivan Maurer (pomoc při instalaci, dokumentace), Petr Švamberg (realizace vitraje)
Všem velice děkuji.